18. predvianočný geologický seminár SGS

Vážení členovia Slovenskej geologickej spoločnosti, vážení geológovia. 

Pozývame Vás na 18. predvianočný geologický seminár SGS s názvom Nové poznatky o stavbe a vývoji Západných Karpát, ktorý sa bude konať dňa 12.12. 2019 (vo štvrtok) v Aule SAV na Dúbravskej ceste 9, v Bratislave. 

Prednášky sú limitované na 15 minút (vrátane diskusie). Pre tradične veľký záujem o prezentovanie môže byť prispievateľ do seminára prvým autorom len jedného z príspevkov (s možnosťou spoluautorstva vo viacerých príspevkoch). Abstrakty z prednášok a aj z posterov v slovenskom alebo anglickom jazyku je potrebné zaslať vedeckej tajomníčke SGS Silvii Antolíkovej e-mailom na adresu antolikovasilvia@gmail.com do 24.11. 2019. 

Abstrakty budú publikované v internetovom časopise SGS Mente et Malleo 1/2020

Inštrukcie autorom abstraktov: 
Abstrakty je nutné posielať v štruktúre prepozícii časopisu Mente et Malleo Spravodajca SGS (Členenie: nadpis príspevku, autori, adresy, vlastný text, poďakovanie, literatúra). Editor MS Word / Font Times New Roman 12 b. / Formát strany A4 / Riadkovanie 1.Celkový počet riadkov na jeden abstrakt je maximálne 50 (možnosť použiť 1 alebo 2 obrázky v plnom rozlíšení pri dodržaní 1 strany A4). Kratšie abstrakty budú tiež akceptované. 

Autorom, ktorí predložia abstrakty korešpondujúce s abstraktami už publikovanými, nebude umožnené ich opätovné uverejnenie. 

Srdečne Vás pozývame. 
Organizačný výbor PVS 2019 

Zdroj: SGS 
Foto: Pelex, wikipedia.org

PREDNÁŠKA: Andské sopky, nebezpečné krásky

Slovenská geologická spoločnosť vás pozýva na prednášku: RNDr. Ivan Ružek, PhD.: Andské sopky, nebezpečné krásky, ktorá sa uskutoční dňa 24.10. 2019 o 18.00 h. v SNM - Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku, na Istrijskej 68, v Bratislave. 

Bližšie informácie sú dostupné TU.
Tešíme sa na Vašu účasť :-)

Organizačný tím

POZVÁNKA: 


 Zdroj: SGS

103. Paleoklub

Slovenský paleontologický klub - odborná skupina Slovenskej geologickej spoločnosti vás pozýva na klubové stretnutie, ktoré sa uskutoční 16. 10. 2019 (streda) o 18:15 h v miestnosti G-203, na Katedre geológie a paleontológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, Mlynská dolina, Ilkovičova 6, Bratislava.


PROGRAM:
Paleontologická poradňa - určovanie fosílií

Poradenstvo a pomoc pri určovaní fosílií určené pre širokú verejnosť. Našli ste pri potulkách prírodou fosíliu, dostali ste darom, alebo ste si na burze zakúpili peknú skamenelinu, no neviete si poradiť s jej správnou identifikáciou?

Zaujíma vás jej vek, proces fosilizácie, alebo bližšie informácie o spôsobe života a paleoprostredí, ktoré tento fosílny organizmus obýval? Máte otázky ohľadom možností zberu fosílií v okolí vášho bydliska, no chýbajú vám informácie o výskytoch skamenelín a paleontologických lokalitách?

Ak máte skameneliny, o ktorých by ste sa chceli dozvedieť niečo viac a zároveň by ste sa s nami radi podelili o nevšedné zážitky a skúsenosti priamo z terénu - príďte, radi vás privítame :-)

Kontaktná osoba/info: Radoslav Biskupič (0903 892 732, paleoklub@paleoklub.sk)


Tešíme sa na vašu účasť :-)

PLAGÁT:


Zdroj a foto: Paleoklub

PREDNÁŠKA: Trojrozmerné geologické modelovanie... (EN)

Slovenská geologická spoločnosť vás pozýva na prednášku: Ivica Pavičić: Three-dimensional geological and prospectivity modelling of vein type gold deposit in Štiavnica Stratovolcano area, Slovakia, ktorá sa uskutoční dňa 23.9. 2019 o 13.00 h. v miestnosti G 224 na PRIF UK v Bratislave. 

Organizačný tím

Zdroja foto: SGS

PREDNÁŠKA: Karst and karst waters of Albania (EN)

Slovenská geologická spoločnosť vás pozýva na prednášku: Romeo Eftimi: KARST AND KARST WATERS OF ALBANIA, ktorá sa bude konať dňa 12. 9. 2019 (vo štvrtok) o 14:00 hod. v miestnosti CPS+ (B1-322) na PriF UK v Bratislave. 

Tešíme sa na Vašu účasť.
Organizačný tím

Zdroj: SGS

5. terénny hydrogeologický seminár

Slovenská geologická spoločnosť vás pozýva 5. terénny hydrogeologický seminár „HYDROGEOLOGICKÝ PRIESKUM V DEFICITNÝCH OBLASTIACH", ktorý sa bude konať v dňoch 16. – 18. 10. 2019 v Rimavskej kotline – Číž.

Bližšie informácie sú uvedené na webstránke SAH TU

Tešíme sa na Vašu účasť.
Organizačný tím

Zdroj: SGS, SAH
Sledujte novinky zo sveta geológie a paleontológie na Twitteri - https://twitter.com/paleoklub
Odoberaj novinky